September 4, 2008 (23:29)
Ei bine este adevarat, marele Sony a descoperit probleme la 19 modele de Vaio din seria TZ fabricate intre May 2007 si Iulie 2008.
Peste 440,000 de laptopuri vor fi “chemate” la service pentru reparatii. Problemele ce pot aparea sunt supraincalzirea si pericolul de foc cauzat de pozitionarea gresita a unor cabluri in interiorul carcasei.
Se pare ca modelele de Vaio cu probleme au fost vandute in 48 de tari, chemarea la service fiind o operatiune globala.
Ei bine in ce sa mai ai incredere, se intampla si la case mari sa mai iasa un produs defect din cand in cand. Sa nu vorbim de faptul ca alte companii nici nu ar fi anuntat problema (in spiritul las’ ca merge romanesc)
De asemenea Sony a anuntat ca a primit 209 plangeri de supraincalzire din care 7 persoane au avut arsuri minore.
Vaio – un laptop puternic un laptop periculos
Sursa : Sony
Nici un comentariu » | ironmim dot com - Abonare flux RSS - Informeaza-te
September 4, 2008 (22:36)
Un superb video despre Jocul Spore. Un fel mini HowTo in care ni se arata aproape tot ce poate jocul. Daca doriti sa descoperiti personal unele chestii poate nu este bine sa va uitati la el. Oricum genial joc la prima vedere, o infinitate de posibilitati.
Evolutia de la o bacterie la ……
1 Comentariu » | ironmim dot com - Abonare flux RSS - Informeaza-te
September 4, 2008 (16:24)
Cand nu scriu pe blog sau lucrez sau sunt in lume ce fac ? o scurta insemnare …
Ei bine nu ma uit la TV, de la o vreme foarte rar ajung sa stau pur si simplu sa ma uit. Si ce fac? Mai citesc o carte, imi place cand descoper o noua lume. Recent am dat peste universul lui Ender.
Totul incepe cu “Jocul lui Ender” o carte fascinanta (SF) iar dupa ea o intreaga serie de carti ce urmeaza firul vietii lui si al urmasilor lui. Nu vreau sa comentez aceasta carte si celelalte din serie, le am pe toate si nu vreau sa stric surprizele. Am citit doar 3 carti pana acum, un ritm foarte lent, nu imi permite timpul
Ideea acestui post este. Mai citeste o carte, nu strica, vei ramane uimit cat de multe vei descoperi. Nu fac propaganda, e doar o indemnare prieteneasca. Eu sincer citesc atunci cand sunt in cada si ma relaxez, sau prin tren/masina si foarte rar acasa.
Universul cunoasterii nu inseamna doar internet / TV
Nici un comentariu » | ironmim dot com - Abonare flux RSS - Informeaza-te