cel.ro face reclama agresiva prin Adwords

Date September 2, 2008 (17:56)

Am observat pe foarte multe siteuri romanesti reclame cu si despre cel.ro.

Oamenii baga multi bani in promovare, multi bani in optimizare, un lucru bun. De ce nu fac toate companiile romanesti asa? De ce se rezuma toate la spam si SEO spam? De ce toate companiile romanesti prefera sa bage pe gat un produs in loc sa il promoveze corect?

Este mai usor si mai ieftin pe cai “ilegale”

De asemenea am observat ca in ROmania multi investesc in Adwords, nu mai este acea frica de acum cativa ani. Lucru din care toata lumea are de castigat. Companiile aduc trafic/clienti noi pe un anumit produs iar blogurile si siteurile in general castiga bani din programul Adsense.

Pentru clientii Adwords trebuie sa mentionez ca reclame nu este scumpa comparativ cu potentialul acesteia. Chiar si pentru Romania,  unde a fost un boom urias in utilizarea internetului, adwords merge si merge bine. Multumita sutelor de bloguri(nu neaparat) care promoveaza cu succes aceste reclame

Numai respect pentru cei ce respecta regulile universului virtual

Este la moda sa vorbesti despre spam

Date September 2, 2008 (14:47)

Toata lumea (ma rog, aproape) vorbeste despre spam in blogosfera. Cine ce spam a mai primit, de la cine si cat de spammeri sunt aia si celalalti.
Si ce daca mai baieti, spamul vine si pleaca, nu este surpriza ca si companiile romanesti trimit aceste newsletter(E). Nu trebuie sa ne simtim importanti sau ofensati cand primim spam, este o banalitate, acel rau ce vine cu binele.
Deci, cand mai primesti spam de la PC Fun, Trilulilu sau Colegi (ro) nu mai striga in gura mare(chiar daca nu mai ai despre ce scrie) ca faci si mai multa reclama.

Foloseste un client de mail ce filtreaza spamul si ai scapat de probleme.

5 Poze pentru Wallpaper – Oameni

Date September 2, 2008 (11:49)

Cateva poze ce infatiseaza bunatatea, tristetea si magia oamenilor de pe Pamant


Cititi in continuare »