cel.ro face reclama agresiva prin Adwords
September 2, 2008 (17:56)
Am observat pe foarte multe siteuri romanesti reclame cu si despre cel.ro.
Oamenii baga multi bani in promovare, multi bani in optimizare, un lucru bun. De ce nu fac toate companiile romanesti asa? De ce se rezuma toate la spam si SEO spam? De ce toate companiile romanesti prefera sa bage pe gat un produs in loc sa il promoveze corect?
Este mai usor si mai ieftin pe cai “ilegale”
De asemenea am observat ca in ROmania multi investesc in Adwords, nu mai este acea frica de acum cativa ani. Lucru din care toata lumea are de castigat. Companiile aduc trafic/clienti noi pe un anumit produs iar blogurile si siteurile in general castiga bani din programul Adsense.
Pentru clientii Adwords trebuie sa mentionez ca reclame nu este scumpa comparativ cu potentialul acesteia. Chiar si pentru Romania, unde a fost un boom urias in utilizarea internetului, adwords merge si merge bine. Multumita sutelor de bloguri(nu neaparat) care promoveaza cu succes aceste reclame
Numai respect pentru cei ce respecta regulile universului virtual



content rss