August 24, 2008 (16:07)
Vista Manager…
Am vrut sa vorbesc despre acest utilitar pentru Vista deoarece promite multe. El promite ca va inbunatati performanta si viteza, va optimiza si ajuta acest Vista. Adevarul este ca nu prea face mare lucru… el zice ca face dar nu se simte nici o inbunatatire
E mai mult psihic efectul (placebo), ca stii tu ca ai un utilitar care iti “tuneaza” windowsul
Parerea mea este ca deocamdata nu exista aplicatia care sa repare Vista, trebuie facuta la origine, Microsoft mai are de lucrat
Ei bine totusi daca doriti aceasta aplicatie:
Download: Vista Manager 1.5.5 (4.88 MB)
Nici un comentariu » | ironmim dot com - Abonare flux RSS - Informeaza-te
August 24, 2008 (12:46)
Scapa de shortcut icon arrow din Windows Vista
Cu toate ca folosesc vista foarte rar si multe lucruri ma deranjeaza (as putea vorbi pana maine) vreau sa vorbesc despre un lucru extrem de banal dar enervant.
Acea sageata ce apare pe icoana de “scurtatura” In windows Vista. Este prea mare, oare la ce s-au gandit cand au facut designul ?!
Ei bine am gasit o metoda sa scapi de ea, sau sa o editezi:
Se cheama Vista Shortcut Manager v2.0 creat de Frameworkx este un program Freeware si poate fi luat de aici
Se poate mari/micsora acea sageata, schimba culoarea sau chiar inlocuirea totala.
Sa luam un moment de pauza in care sa multumim creatorilor de aplicatii gratuite 🙂
1 Comentariu » | ironmim dot com - Abonare flux RSS - Informeaza-te