10 Poze Reci pentru Wallpaper

Date August 23, 2008 (15:16)

Am ales 10 poze la rezolutie mare cu tema: Iarna. Tot ne prajim in aceste luni de vara, sa ne mai racorim putin cu un wallpaper de calitate
Cititi in continuare »

Cel mai prost model in blogging

Date August 23, 2008 (15:10)

Ce sa faci cand nu ai idei?  Te iei de altii!

Asta este trendul in blogosfera. Trist, foarte trist, iar totul a plecat dintr-un singur loc : zoso.ro

Facem reclama la acest blog deoarece este fruntasul Romaniei

Fiecare scrie despre ce il doare, ganduri si idei, ei bine am scris si eu acest articol:  Importanta abonatilor RSS #1 (Un articol in care cred si il sprijin 100%)

Ei bine in scurt timp a aparut o mizerie de articol scrisa de zoso in care eu eram criticat cu aceeasi poezie (Daca nu stiati zoso are un set de vorbe pe care le foloseste de fiecare data cand critica pe cineva)

Cateva paragrafe din acel articol:

Rândurile de mai sus aparţin unui profet de carton. Un om care face succese internaţionale pe bloguri.

Traficul direct e nesigur! Asta e de reţinut. Eventual, în urma unui accident de avion, îţi mor subit 1.000 de cititori direcţi.

Si :

Asta e genială. Nu ştiu de ce am impresia că băiatul ăsta e inginer. Adică, 1 abonat care te citeşte pentru ce scrii e mai bun decât 1.000, care, abonaţi fiind la acelaşi rss, şi ei te citesc. Genial! Cum de nu m-am gândit şi eu la asta? Ia nu vă mai abonaţi băi la rss, ca 2-3 sunt de ajuns. Ia, aia 100 care sunteţi abonaţi prin mail, plecaţi băi acasă!

Ei bine chiar sunt inginer problema?

Nu vad scopul unui asemenea articol, parerea mea este parerea mea, am scris despre ceea ce cred.

Mie imi place critica, dar constructiva, ceva din care sa extragi o idee, sa ramai cu ceva. Nu gasim asa ceva aici.

Am incercat sa explic (nu stiu de ce m-am deranjat) ce si de ce am scris acel articol, dar ca de obicei nu se poate purta o conversatie logica.

Marea insemnare este aici. Aruncati o privire asupra comentariilor (tipic  5-6 ii canta in struna).

Timp pur si simplu pierdut, nu ai cu cine vorbi.

exemplu:

zoso (6584) a scris pe
@mim: stiam eu. gura mare, epenis mic. asa sunteti toti.

Se crede tot timpul atacat, nesigur si un pic paranoic. Toata lumea este inferioara, majoritatea scriu cu greseli de ortografie, aproape toti scriu degeaba si doar el are dreptate.

Sa ramanem noi (eu) niste anonimi ratati. Nu ma deranjeaza

Ca o nota: Sa nu lasati niciodata pe cineva sa va tarasca prin noroi pentru ceea ce credeti.

Multi au acest complex al superioritatii 

Realitatea romaneasca in universul virtual #2

Date August 23, 2008 (13:30)

Continuare din Realitatea romaneasca in universul virtual #1

Lumea iubeste prostia si scandalul, femeile goale si vedetele cu probleme.

Cum am mai spus si in alte articole, conteaza ce doresti tu de la tine si ce doresti de la publicul tau tinta.

Intr-un blog poti sa scrii despre ceea ce vrei, doar un sfat am pentru tine: Scrie in asa fel in care poti sa te uiti in oglinda si sa fii mandru de tine, sa poti sa fii recunoscut pe plan social pentru valoarea ta si nu pentru mizeriile create.

Daca nu ai nimic de zis nu murdari cu noroi pe altii, nu arunca un clip youtube sau o poza fara sens doar pentru a umple spatiul.
NU publica barfe doar de dragul de a starni discutii aprinse si nu alatura cuvinte doar pentru a forma o propozitie.

Oamenii mai ignora o greseala de scriere/un dezacord este uman sa gresesti, dar in schimb nu iarta prostia si ducerea sistematica in eroare.

Daca nu ai nimic de zis mai multe zile/saptamani la rand inseamna ca bloggingul nu este de tine sau incearca sa schimbi topicul articolelor.
Universul virtual este plin de oameni complexati si ignoranti care imprastie mizerii nejustificate, nu avem nevoie de altii noi. Trebuie sa incercam sa ne ridicam deasupra realitatii triste din Romania, este adevarat nu avem multe, tara este cum este, dar cu o privire optimista se poate.