October 3, 2008 (20:48)
Ubuntu linux este o distributie perfecta pentru incepatori si veterani in egalitate. Arata bine, se misca bine pe majoritatea sistemelor actuale si are o comunitate uriasa. Cu Ubuntu Linux niciodata nu esti singur.
In continuare o serie de teme pentru aceasta distributie Linux.
Murrina Triomphe

Download
Hardy Theme 2.0

Download
Bamboo Zen

Download
Lux Theme

Download
Burnt Orange Ice

Download
Creamy

Download
Glow

Download
Moomex

Download
Roy (Windows Royale)

Download
Clearlooks Metallico

Download
Aqua Dreams

Download
Linux Mint

Download
Real Minimal

Download
Root Green

Download
Light Coffee

Download
Slickness Black

Download
Murrina Aero

Download
Tigris

Download
Sofice

Download
Blue Joy

Download
Gaia Nova

Download
Elegant Brit

Download
Darker Ice Murrina

Download
1 Comentariu » | ironmim dot com - Abonare flux RSS - Informeaza-te
October 3, 2008 (08:24)
Blogul ca activitate nu va muri niciodata.
Este cea mai usoara metoda pentru un individ de a se face auzit, bloggingul a schimbat lumea si a facut fiecare glas o potentiala “arma impotriva sistemului”
Omul nu a mai fost o statistica, o variabila ce trebuia luata in considerare de corporatii ci o valoare. Blogurile au inceput sa fie luate in serios de multe organizatii chiar si guverne, iar in afara blogosfera este foarte puternica. In Statele Unite, comunitatea blogurilor poate ridica sau ruina un om politic
Si in RO incet incet unele bloguri au inceput sa fie ascultate si mai sus. Banii au inceput sa isi faca aparitia in blogosfera romaneasca iar increderea organizatiilor inceput sa creasca
Bloggingul nu va disparea niciodata, se va schimba, va evolua in alte forme, dar la baza va ramane la fel. Este comunicarea viitorului in care oricine poate zice orice, orice anonim poate deveni cineva intr-un timp relativ scurt.
Un mod necenzurat pentru oameni sa critice sistemul iar acest lucru nu va muri niciodata, nu poate sa moara. Viitorul reprezinta libertate iar acest lucru este motivul pentru care blogul a avut o asemenea explozie online
3 Comentarii » | ironmim dot com - Abonare flux RSS - Informeaza-te
October 2, 2008 (21:36)
Cu totii il stiam ca Nokia Tube, insa numele oficial se pare ca este 5800 XpressMusic si a fost lansat acum cateva momente.
Sincer imi place cum arata, este pur si simplu atragator, iar pretul de 279 eur nu pare chiar asa de piperat (pretul este la lansare, in RO ajunge dublu)
Cel mai mult ma incanta Ecranul de 3.2 inch touch si 640 x 360 pixeli.

Mai multe pe NokiaFan
Nici un comentariu » | ironmim dot com - Abonare flux RSS - Informeaza-te