September 20, 2008 (07:33)
Un set de animatii Geniale dublate de Dane Cook
Nu am cuvinte sa exprim cat de mult ras la aceste animatii. Dane Cook este fantastic
Sunt 12 clipuri, poate este prea mult, daca nu sunteti interesat va rog sa ignorati aceasta insemnare, o public pentru mine ca sa nu pierd aceste animatii (am stat ceva sa le gasesc pe toate)
My Son Optimus Prime
Cititi in continuare »
Nici un comentariu » | ironmim dot com - Abonare flux RSS - Informeaza-te
September 19, 2008 (07:23)
De ce se tem vizitatorii unui blog sa fie primii care comenteaza un articol.
Am observat nu numai pe acest blog, ci pe toate blogurile care le citesc. O data ce primul cometariu a fost scris se da drumul la vorba. In special daca primul comentariu este de calitate.
Poate multi nu stiu, dar privilegiul de a fi primul care comenteaza un articol este foarte mare, numele tau (URL-ul) va avea expunere maxima, iar daca scrii ceva inteligent in acel comentariu ai foarte mari sanse ca vizitatorii sa ajunga pe blogul tau.
Stiu, este un fel de teama/jena/nepasare dar nu trebuie sa uiti comentariile pe alte bloguri sunt cea mai eficienta metoda de a crea o retea de prieteni si noi surse de trafic
6 Comentarii » | ironmim dot com - Abonare flux RSS - Informeaza-te
September 19, 2008 (06:21)
Ati observat ca nu mai este o limita clara intre fenomenul Spam si munca cinstita ?
In domeniul online, termenul Spam a devenit atat de general incat nu mai stim ce sa credem. De la SEO Spam la Skill Spam (in jocuri) trecand prin Twitter Spam si Comment Spam definitia originala a acestui nume s-a pierdut putin.
Spamul original (prin mail) a ajuns sa nu mai conteze, iar pentru persoana care trimite a ajuns sa fie absolut inutil.
Totusi unde tragem linia, am observat foarte multe actiuni legale sunt catalogate ca abuz. Simpla optimizare (buna) a unui blog a ajuns sa fie condamnata. Sa nu cadem in teribilism trebuie sa facem diferenta intre spam si talent intr-un domeniu. Daca cineva are succes relativ rapid in blogosfera imediat este catalogat ca spammer (se presupune ca a facut ceva sa ajunga in fata)
De asemenea foarte multi din cei care acuza pot fi catalogati la randul lor ca spammeri pe aceleasi criterii. Deci, inainte ca sa puneti la zid pe cineva, documentati-va ce inseamna fiecare termen si daca il folositi corect.
Aruncati un ochi afara unde este adevarata industrie a blogurilor.
Trebuie sa mentionez ca Nu vorbesc de nimeni acum, doar idei generale
4 Comentarii » | ironmim dot com - Abonare flux RSS - Informeaza-te