Esti dependent de internet daca..

Date September 13, 2008 (02:26)

Cred ca pot fi considerat dependent de internet. O forma mai usoara insa, stiu cand sa pun punct (zic eu) si pot sa stau fara el insa sunt nevoit sa fiu cu el aproape tot timpul (natura jobului)

Cum stii daca esti… ?

  • Esti dependent de internet daca primul lucru care il intrebi la hotel este daca au conexiune
  • Esti dependent de internet daca nu concepi statul la PC fara internet
  • Esti dependent de internet daca iti incepi dimineata cu mailuri si termini cu ym’uri
  • Esti dependent de internet daca zona de Bookmarks are peste 50 de siteuri
  • Esti dependent de internet daca iti iesi din minti cand pica
  • Esti dependent de internet daca ai doua sau mai multe conexiuni active in casa
  • Esti dependent de internet daca doar el te poate linisti si inveseli cand esti trist
  • Esti dependent de internet daca mergi doar in parcuri si pub-uri ce ofera wireless
  • Esti dependent de internet daca nu tii minte cand ai stat fara el mai mult de 48 de ore
  • Esti dependent de internet daca iti inveti parintii sa foloseasca ym/irc pentru a nu fi nevoit sa ii suni
  • Esti dependent de internet daca il folosesti pentru a afla programul de la farmacie
  • Esti dependent de internet wikipedia a inlocuit cartea
  • Esti dependent de internet daca si la ora aceasta esti online ….

Ei bine, cum e ? Va regasiti in aceste cuvinte ?  🙂

Imi place sa trezesc la viata proiecte prafuite

Date September 12, 2008 (10:00)

Este o placere personala, sa invii proiecte moarte, sa repornesc o comunitate si sa incerc din nou. Cu totii incepem chestii si le lasam balta, fie ca nu mai avem timp fie ca nu mai avem chef.. nu este nimic rau in asta, decat sa faci ceva cu sila mai bine nu faci deloc.

Recent am inceput sa lucrez la un proiect mai vechi (in limba engleza) ce era ramas parasit din 2007. Este interesant sa intri si sa vezi ce gandeai in acea vreme, ce ideei aveai. De asemenea raman uimit cata munca a fost depusa in acel moment ca apoi sa fie uitat…. Pacat.

Din acest motiv eu niciodata nu sterg nimic.. fie un proiect cat de copilaresc sau prost facut, il las asa pentru vremuri in care voi avea chef de munca din nou. Iubesc sa aduc la viata proiecte moarte, dupa nopti si zile/saptamani de munca ma simt implinit .. nu conteaza daca va iesi ceva el doar faptul ca in sfarsit traieste si se dezvolta este suficient..

Unii considera o pierdere de timp dar mie imi place. Stiu ca peste ani si ani ma voi uita in urma si voi vedea micile mele creatii … poate inca miscand.

Diablo3 iPhone Wallpaper

Date September 12, 2008 (09:37)

Pentru impatimitii Diablo 3 + iPhone un wallpaper interesant

: S I Z E S :

2650×16001920×12001680×10501600×12001280×10241024×768

Aceasta poza vine si pe latime la adresele de mai sus