Noua reclama Seinfeld – Gates: Familia

Date September 12, 2008 (09:33)

O noua reclama din campania de promovare a produselor Microsoft
Jerry Seinfeld il convinge pe Bill Gates sa traiasca “normal” in compania unei familii obisnuite (oameni reali).
Morala fiind, Windows Vista este pentru toata lumea, iar oricine poate sa foloseasca acest sistem de operare.
Are peste 4 minute dar nu te plictisesti 🙂

Imi place sentimentul de film din aceasta reclama, aproape ca uiti ca promoveaza ceva.
O reclama mult mai buna ca prima.
“Microsoft ne intelege” pff

Esti obsedat de Filme daca…

Date September 12, 2008 (08:29)

Cine nu are cel putin un prieten dependent de filme, fie ele la cinema sau TV. Am decis sa scriu despre acele simptome care duc la dependenta:

  • Esti obsedat de Filme daca stii programul de la Multiplex pe de rost 🙂
  • Esti obsedat de Filme daca stii numele actorilor ce au jucat in Lord of the Rings (toti)
  • Esti obsedat de Filme daca ai o colectie de DVD-uri de peste 200
  • Esti obsedat daca ai cumparat o plasma doar pentru vizualizat filme
  • Esti obsedat de Filme daca nu poti dormi linistit fara un film bun inainte de culcare
  • Esti obsedat de Filme daca mergi la film de minim 3 ori pe saptamana
  • Esti obsedat de Filme daca vorbesti numai despre filme/seriale cu prietenii
  • Esti obsedat de Filme visezi ca joci in ele
  • Esti obsedat de Filme ai incercat vreodata sa vezi doua in paralel
  • Esti obsedat daca filmul este mai important ca o femeie frumoasa
  • Esti obsedat de Filme daca toata familia ta este
  • Esti obsedat de Filme nu tii minte cand te-ai uitat la stiri
  • Esti obsedat daca ai peste 2TB de filme pe HDD-uri
  • Esti obsedat de Filme vrei sa iti mai cumperi un HDD pentru storage
  • Esti obsedat de Filme daca ai invatat tot ceea ce stii din seria The Godfather
  • Esti obsedat de Filme ai incercat sa indesi un film pe telefonul mobil
  • Esti obsedat de Filme prietena ta are program liber vineri si sambata seara

Vorbe ar mai fi dar ati prins ideea 🙂

Google Chrome portabil si de ce nu il folosesc eu

Date September 12, 2008 (07:23)

Deja a iesit versiunea de USB, acum putem pune Chrome pe un stick si sa zburam cu el. Putem cara cu noi aproape tot (history, cookies, bookmarks, setari)

pentru doritori Download: Portable Google Chrome

Cam atat despre versiunea portabila 🙂

De ce nu folosesc eu Google Chrome ?

Deoarece foarte putine siteuri sunt optimizate pentru el, foarte putine din cele care le frecventez eu. Nu stiu daca ati observat dar tabelele arata ciudat in acest browser. Nu se merita stricarea experientei online (din punctul meu de vedere) doar pentru ca GGL a lansat o noua jucarie. Poate in versiunea finala …. Nu am cuvinte sa exprim cat de mult urasc aceste diferente intre FF – IE – Opera si Chrome din punct de vedere al randarii unui site

Deci daca il folositi acum aveti si versiunea portabila. Enjoy