Esti obsedat de iPhone daca…

Date September 11, 2008 (09:22)

iPhone a lovit piata romaneasca destul de bine. Multa lume a cumparat acest telefon, multi au fost dezamagiti dar a ramas  un grup special de fani. Acei obsedati de iPhone. Cum ii recunoastem?

  • Esti obsedat de iPhone daca deja l-ai cumparat la pretul de acum
  • Esti obsedat de iPhone daca asculti, citesti si crezi toate informatiile ce apar online in fiecare zi
  • Esti obsedat de iPhone daca in fiecare zi cauti noi aplicatii/jocuri pentru a le testa
  • Esti obsedat de iPhone daca are un loc special unde il pui noaptea cand te culci
  • Esti obsedat de iPhone daca ai cumparat accesorii la fel de scumpe
  • Esti obsedat de iPhone daca nu vrei sa mai vezi alt telefon in fata ochilor(cu toate ca stii ca este mai bun ca al tau)
  • Esti obsedat de iPhone daca are scaunul lui la masa
  • Esti obsedat de iPhone daca te superi ca nu il baga nimeni in seama
  • Esti obsedat de iPhone daca te speli pe maini de fiecare data inainte sa il folosesti
  • Esti obsedat de iPhone esti abonat la mai mult de 6 surse de stiri despre acest telefon
  • Esti obsedat de iPhone daca iti schimbi poza de pe “desktop” de 10 ori pe saptamana
  • Esti obsedat de iPhone daca mai vrei sa iti cumperi unul

Din nou s-ar parea ca bat campii dar nu este adevarat, am un prieten care este pur si simplu indragostit de acest gadget… doar el stie de ce 🙂

Despre LHC si distrugerea Pamantului

Date September 11, 2008 (09:03)

Lumea este in general “proasta” cand este vorba despre experimente ciudate si atingerea limitelor.
Cu un nume ca The Large Hadron Collider era clar ce se va intampla. Mii de oameni s-au opus pornirii sistemului, mii de oameni au semnat petitii pentru oprirea acestui “monstru”
Asa suntem noi oamenii, ne temem de tot ce este nou, iar unii au avut grija sa amplifice aceasta teama folosing cuvinte ca : Big Bang, Gaura Neagra , Distrugerea Pamantului. Sa fim seriosi, parca suntem in anul 1400 cand ne temeam de eclipse solare. Ca de obicei biserica a intervenit cu sfaturi de duh si ca Dumnezeu ne va apara. Am stat, am urmarit evenimentele si am ras la cat de proasta este lumea in 2008!

NU se va intampla nimic in afara lucrurilor deja planuita.
NU se va distruge pamantul.
NU va muri nimeni in urmatoarele luni.

Zeci de “clipuri de prezentare” au fost lansate fiecare cu o viziune unica asupra evenimentelor, in continuare un asemenea film:

Deci, hai sa incetam cu prostiile, hai sa nu ne mai uitam la mizeria de OTV (Da, au emisiune legata de LHC) si sa ne traim viata. Sa nu credem toate prostiile ca ne prostim si noi.
Este un experiment controlat care NU este facut de romani (ca daca era sigur Pamantul era distrus) si nu are legatura cu America (deci nu va ajunge pe mana unor tarani)

Esti de rahat in Photoshop ep 6 – 10

Date September 11, 2008 (08:29)

Pentru toti cei care se cred buni in Photoshop (dar in realitate sunt penibili)
Un mod bun de a asimila informatii si tehnici de Photoshop

Seria acida continua

In continuare episoadele 6-10

Esti de rahat in Photoshop #10

Cititi in continuare »