September 11, 2008 (12:08)
Recomand tuturor inscrierea blogurilor in aggregatoare.
De ce?
Deoarece este cea mai usoara si rapida metoda de a fi indexat de motoarele de cautare. Este cea mai usoara metoda de a aduce trafic pe un site. Daca aggregatorul are linkuri valide din punct de vedere SEO (fara no-follow) sunt mari sanse ca PR-ul blogului sa creasca.
Intradevar, in motoarele de cautare sunt mari sanse ca aggregatorul sa fie inaintea blogului pe pagina, de fapt blogul tau poate sa fie pe pagina 2-3 iar agregatorul in primii 3. Tot tu ai de castigat deoarece vizitatorii tot la tine vor ajunge. Cine crede altfel are minte de roman prost, minte care crede ca toata lumea incearca sa il fure.
Nu conteaza ca acel aggregator are 1-2 reclame, traficul tot la tine ajunge pana la urma., iar tot blogul tau este mediatizat
Recomandarea mea este, setati RSS sa fie partial si inscrieti blogul in aggregatoare, veti avea numai de castigat. Nu ma intereseaza ce zic ceilalti incuiati la minte, fiecare cu parerea lui.
2 Comentarii » | ironmim dot com - Abonare flux RSS - Informeaza-te
September 11, 2008 (10:59)
Pozele 3-4-5 sunt superbe, si-au castigat un loc pe laptopul meu, cate una pe fiecare desktop virtual
Cititi in continuare »
Nici un comentariu » | ironmim dot com - Abonare flux RSS - Informeaza-te
September 11, 2008 (09:55)
Ce urasc eu cel mai mult pe acest pamant ?
Munca mecanica. Toata viata m-am ferit de ea, nu imi place sa fac ceva fara sa gandesc. Totusi, oricat ma feresc din cand in cand apare si ea. Trebuie facuta iar eu trebuie sa o fac. Sunt oameni care fac acest tip de munca si nu sunt deranjati, isi fac “norma” si pleaca linistiti. Eu nu sunt printre ei….
Acum de exemplu trebuie sa sterg manual 122 de adrese de mail si datorita unui sistem stupid nu pot sa fac nimic scriptat. Trebuie clicka clicka pe fiecare sa dau delete… frumos nu?
Sunt la jumatate si deja nu imi mai trebuie, nu simt nici o implinire in a face asa ceva. Nimic nu se compara cu un o activitate creativa, un proiect ce sa te faca sa te simti implinit. Munca mecanica pur si simplu suge viata din om!
Ok, ma intorc la clickuri …
Nici un comentariu » | ironmim dot com - Abonare flux RSS - Informeaza-te