iPhone versus o Piatra
September 23, 2008 (17:11)
Cat de de avansat este iPhone ?
Sa vedem.. 
Genial nu ? Deci, inainte sa va cumparati un iPhone, ganditi-va la aceasta poza
sursa
September 23, 2008 (17:11) Cat de de avansat este iPhone ?
Sa vedem.. 
Genial nu ? Deci, inainte sa va cumparati un iPhone, ganditi-va la aceasta poza
sursa
September 23, 2008 (09:24) Nu, niciodata nu vor fi la fel de valorosi ca cei reali dar se apropie foarte mult. cand zic reali ma refer la prietenii cu care te intalnesti fata in fata (nu conteaza cat de rar).
Cu totii (majoritatea) avem cel putin un prieten in mediul online care nu l-am vazut niciodata si sunt slabe sanse sa il vedem in viitor. Oameni care sunt in alte tari sau in alte colturi ale acestei tari. Eu cel putin am zeci de asemenea persoane, oameni in care am incredere totala, oameni pe care ma bazez zi de zi. Si nu ma refer doar la colegii cu care lucrez (majoritatea inca nu i-am vazut la fata) ci la prieteni, persoane cu care fac schimburi de favoruri, oameni care ma ajuta si ii ajut in fiecare zi.

Am ajuns sa ma bazez pe unii oameni atat de mult incat nu concep ca a doua zi ei sa nu mai apara (ati patit asa ceva?) si totusi daca analizam situatia, nimic nu ii opreste pe acei oameni sa nu mai intre online…sa lase tot si sa plece in munti. Dar ei revin, in fiecare zi la aceeasi ora.
Ne cunoastem zilele de nastere, aniversarile si numele copiilor, traim impreuna fiecare eveniment vesel-tragic nu conteaza iar asta inseamna mult. Cand iesim ne salutam si ne despartim cu siguranta ca a doua zi fiecare va fi la locul lui din nou
Prietenii adevarati online au un respect pentru semenii lor, majoritatea isi tin promisiunile mai si sunt mai buni ca cei online la acest capitol.
In fiecare zi intalnesc noi oameni si leg noi prietenii, unele se transpun si in realitate (ne intalnim si petrecem timpul impreuna) altele sunt greu de realizat (distanta) dar toate sunt foarte importante si sunt foarte mandru de acest lucru.
Pretuiesc acesti oameni la fel ca cei reali si sper ca intr-o zi sa pot sa ii intalnesc.
September 23, 2008 (06:03) O scurta insemnare.
Aceasta este una din tacticile companiilor mari de a limita atacurile asupra lor. O companie ca Google detine zeci si sute de domenii cu nume ce acuza/ataca numele lor.
Dupa o cautare aflam ca domeniul googlesucks.com este detinut de Google Inc. Domeniul nu este functional insa (normal)
Oare cate companii romanesti aplica aceasta tactica, presimt ca putem cumpara o lista lunga de domenii ce ataca prin nume companii mari.